Rita Ora edhe njëherë ka shprehur simpatinë ndaj pjesëtarit të fronit mbretëror britanik.

Këngëtares shqiptare po i pëlqen princi Harry, pavarësisht se ai është në lidhje tash e sa kohë me aktoren Meghan Markle.

Në fakt, gjatë lojës ‘Hot or Not’ Rita Ora nuk hezitoi të shfaq mendimin e vetë, transmeton Telegrafi.

“Prince Harry, po po po, ai vërtet ia vlen!”, ka pohuar 26-vjeçarja duke shtuar se romanca e princit me Meghanin është false dhe ajo nuk do të jetë princeshë e pallatit Buckingham.

Theksojmë se Rita ka publikuar ditë më parë hitin “Your Song”, i cili i dedikohet dashurisë dhe ka dhënë deklarata se është në kërkim të saj, por Princi duket se i ka dyert e mbyllura.