Vetëm pak ditë na ndajnë nga ndeshja mes Shqipërisë dhe Italisë, por mesa duket mediat italiane kanë nisur të shkruajnë për këtë përballje.

Në një shkrim të “Calcioneës24.com” flitet për këtë ndeshje, por gjithashtu edhe për tifozen seksi të Kombëtares tonë, Rike Roçi.

“Tifozeria e mrekullueshme e cila gjithmonë jep një mbështetje maksimale për lojtarët të cilët në fushën e lojës japin 120 % të formës së tyre”- është shkruar në këtë shkrim.

Gjithashtu ndër të tjera është theksuar fakti se bukuroshja Rike ka patur një lidhje me futbollistin e Napolit, Elseid Hysajn, megjithatë kjo histori nuk është konfirmuar nga asnjëra nga palët.