Reperi Kendrick Lamar dhe këngëtarja e famshme Rihanna kanë publikuar sot klipi më i ri të tyre “Loyalty”.

Kënga është pjesë e albumit më të ri të reperit, të titulluar “DAMN”. Regjisor i video spotit “Loyalty” është Dave Meyers.

Image

Klipi është publikuar në YouTube nga VEVO, platforma më e madhe e të drejtave menaxheriale të muzikës në botë, ndërsa që në momentin e parë pas lansimit është pëlqyer nga fansat dhe ka filluar të grumbullojë klikime.