Vinicius Junior para disa javësh ishte kryetema e mediave, pasi Real Madridi e transferoi atë nga Flamengo duke mposhtur konkurrencën e Barcelonës.

17-vjeçari u bë lojtar i Los Blanocs për 45 milionë euro, shifër që tregon më së miri vlerat e tij.

Ai vazhdon të jetë pjesë e Flamengos dhe në fitoren 2-1 ndaj Coritiba ai dhuroi spektakël për një moment.

Se Vinicius është një talent special mund ta shikoni edhe në videon e mëposhtme.