Zidane thotë se ka nevojë edhe për një sulmues për të kompletuar një skuadër të frikshme, sidomos pas ardhjes së Dani Ceballos.

Zinedine Zidane ka deklaruar se ka nevojë edhe për një sulmues për sezonin e ardhshëm, pas largimit të Alvaro Moratas drejt Chelseat, por këtë nuk mund ta thotë për mesfushë, shkruan AS, transmeton Gazeta Express.

Në përgjithësi në pjesën ofensive, Zizu ka në dispozicion lojtarë të klasit botëror, por edhe rezervistë me emra dhe ndikim.

Kroos-Casemiro,Modric, kjo do të jetë zgjedhja e parë e Zizu në mesfushë për sezonin e ri, por francezi do të bëjë rrotacione dhe për këtë ka shumë lojtarë në dispozicion,