Edi Rama vërtet kujton se Emanuele Makron kishte nevoje për atletet e tij? Nuk e kupton ironinë e Presidentit francez apo mendon se shqiptaret janë budallenj dhe e besojnë se Macron është magjepsur nga kostumi me atlete?

Rama do të mësojë francezët si te vishen? Ja çfarë thotë Edi Rama në InTV:

Në një rrëfim ndryshe, ashtu siç nuk e kemi parë asnjë herë më parë Edi Rama ka folur për familjen, pasionet, por pa i shpëtuar as politikës. E në kulmin e diskutimeve për krijimin e qeverisë së re ‘Rama 2’, kryeministri ka zgjedhur të zbardhë disa detaje.

Edi Rama është shpesh herë pjesë e diskutimeve publike edhe për veshjen e tij.

Rasti i fundit ishte në samitin e Triestë, ku kryeministri shqiptar i veshur me kostum, kishte zgjedhur një palë atlete të bardha. Por veshja e tij ka marrë vëmendje jo vetëm brenda Shqipërisë por edhe të liderëve të pranishëm në samit. Vetë Rama rrëfen ekskluzivisht se një palë atlete të tilla ia ka bërë dhuratë Presidentit të Francës.