Fundjava pritej me mot të kthjellët dhe rritje të ndjeshme të temperaturave, që do të shkojnë sot, ditën e diel, deri në 37 gradë Celcius për të marrë hov  javën e parë të gushtit , e cila do të nisë me të nxehtin afrikan dhe temperatura mbi 40 gradë C, sipas Meteoalb.

Global