Pak fjalë dhe shumë punë! Kjo është  motoja që i përshtatet më së miri këngëtares simpatike Soni Malaj.

Ajo ka surprizuar të gjithë fansat me këngën më të re që lançoi mbrëmjen e kaluar.

Kënga mban titullin “Loca” dhe është shoqëruar  me një videoklip tipik veror.

Protagoniste e klipit është vetë Soni, e cila  duket  më në formë se kurrë teksa kërcen dhe këndon.

Pas realizmit të këngës ajo ka bërë shumë falenderime për të gjithë ata që kanë kontribuar në këtë projekt, e një prej atyre emrave është dhe Ronela Hajati.