“Ikim” mban emrin kënga më e re në tregun tonë muzikor.

Kjo këngë vjen në bashkëpunim mes reperit të njohut, Mc Kresha dhe këngëtares relativisht të re që tashmë njihet për publikun, Bletës.

Kënga që pritet të jetë një hit veror është realizuar në studion DIEZ Music, derisa për tekstin është përkujdesur një reper tjetër, Bimbimma.

Videoklipi i kësaj këngë është plot me ngjyra e dinamik çka edhe duket se do t’i përshtatet shumë mirë kësaj stine të nxehtë të verës.