Historia e një 50-vjecari, që është veshur si grua për 20 vjet “për të ndihmuar të sëmurin e sëmurë mendërisht për të kaluar vdekjen e motrës së tij”, po ‘pushton’ mediat sociale .

Videoja ka marrë mbi 4.2 milion shikime dhe po shpërndahet gjithashtu nga portalet kryesore të lajmeve, raporton “BBC”.

Ajo tregon për një person në rajonin Guangxi, duke u kujdesur për nënën e tij të moshuar, ndërkohë që kishte veshur një veshje tradicionale kineze.

Ai tha për “Pear Video” se ai filloi të vishej si grua pasi nëna e tij filloi të shfaqte shenja të sëmundjeve mendore pas vdekjes së vajzës, shkruan syri.net. Ai shtoi se nëna e tij ishte e bindur se vajza e saj ishte rikthyer.

“Ajo ishte aq e lumtur, kështu që vazhdova ta bëja”, tha ai.

“Unë kam jetuar si grua që nga ajo kohë – shtoi ai – Dhe nuk kam asnjë veshje për burra”.

Në video, nëna e tij i referohet djalit të saj duke thënë: “Ajo është vajza ime. Kur vajza ime tjetër vdiq ajo u bë vajza ime.”

Dashuria dhe gjesti i këtij personi për nënën e sëmurë ka përlotur dhe është nderuar nga përdoruesit e rrjeteve sociale në mbarë botën./SYRI.net/