Mashtrimet që ndodhin me porositë online tashmë janë bërë diçka shumë e zakonshme. Tjetër gjë porositim e tjetër gjë na vjen. Por rasti i kësaj vajze nga Durrësi është një mashtrim i pastër.

Ajo porositi një varëse argjendi në një nga dyqanet më të njohura të bizhuterive në Tiranë, por varësja jo vetëm që u nxi pas një jave por edhe kur mori porosinë e dytë, ndodhi e njëjta gjë.

 45 mijë lekëshi iku dhe bashkë me të u rrit edhe inati i vajzës të cilës iu prish dhurata e ditëlindjes të së ëmës.
Ja si te mashtrojne keto faqet e njohura. E bleva varesen e pare dhurate per mamin dhe per 1 jave u be e gjitha e zeze. Ia tregoj ne foto dhe me thone qe do me dergojne tjetren dhe tjetra per 1 jave u be akoma me keq. Dje e cova tek dyqani i tyre i ri ne Durres dhe me than qe u boka argjendi nga djersa si surrati i nje zezaku afrikan.
Ja keshtu te mashtrojne dhe keta te njohurit me 6 dyqane ne Tirane per 4500 lek, – shprehet vajza.