Shakira kishte disa kohë që i kishte munguar muzikës pasi iu përkushtua fëmijëve dhe thoshte se kishte frikë të rikthehej, por ka bërë të ditur se bashkëshorti i saj Gerarrd Pique e ka bindur që të japë akoma nga vetja.

Këngëtarja do të rikthehet në skenë duke filluar turneun botëror në vjeshtën e këtij viti.

Ajo po e bën këtë për të promovuar sa më shumë albumin e saj të ri ‘El Dorado’ dhe për të qenë pranë publikut.

Kolumbiana 40-vjeçare e ka bërë të ditur këtë gjë nëpërmjet një postimi në Instagram, ku ka dhënë datat e vendeve ku do të jetë për 4 muaj, të cilat janë:

08 Nëntor – 17 Cologne, Germany Lanxess Arena
10 Nëntor – 17 Paris, France AccorHotels Arena
11 Nëntor – 17 Luxembourg, Luxembourg Rockhal
12 Nëntor – 17 Antwerp, Belgium Sportpaleis
14 Nëntor – 17 Amsterdam, Netherlands Ziggo Dome
16 Nëntor – 17 Montpellier, France Park & Suites Arena
17 Nëntor – 17 Bilbao, Spain BEC
19 Nëntor – 17 Madrid, Spain Wizink Centre
22 Nëntor – 17 Lisbon, Portugal MEO Arena
23 Nëntor – 17 La Coruña, Spain Coliseum
25 Nëntor – 17 Barcelona, Spain Palau San Jordi
28 Nëntor – 17 Lyon, France Halle Tony Garnier
30 Nëntor – 17 Munich, Germany Olympiahalle
03 Dhjetor – 17 Milan, Italy Medionlanum Forum
04 Dhjetor – 17 Zurich, Switzerland Hallenstadion
09 Janar – 18 Orlando, FL Amway Center
11 Janar – 18 Sunrise, FL BB&T
12 Janar – 18 Miami, FL American Airlines Arena
16 Janar – 18 Washington, DC Verizon Centre
17 Janar –18 New York, NY MSG
19 Janar – 18 Montreal, Canada Bell Centre
20 Janar – 18 Toronto, Canada Air Canada Centre
22 Janar – 18 Detroit, MI Little Ceasars
23 Janar – 18 Chicago, IL United Center
26 Janar – 18 Houston, TX Toyota Center
28 Janar – 18 Dallas, TX American Airlines Center
29 Janar – 18 San Antonio, TX AT&T Center
01 Shkurt – 18 Los Angeles, CA The Forum
03 Shkurt – 18 Phoenix, AZ Talking Stick Resort Arena
06 Shkurt – 18 Anaheim, CA Honda Center
07 Shkurt – 18 San Jose, CA SAP Center
09 Shkurt – 18 San Diego, CA Valley View Casino Center
10 Shkurt – 18 Las Vegas, NV MGM Grand