Një ngjarje e rëndë raportohet të ketë ndodhur në një lokal në qytetin e Elbasanit.

Një sherr me grushte dhe që ka përfunduar në përplasje me armë ka ndodhur pak minuta më parë në një zonë rreth 10 kilometra larg qytetit të Elbasanit.

Dëshmitarë kanë treguar për SYRI.net se në momentin kur ka ndodhur ngjarja ka pasur dhjetëra njerëz, klientë, fëmijë. Nuk dihet ende nëse ka të plagosur apo viktima.

Mësohet se policia ka shkuar në vendin e ngjarjes pas 20 minutash.