Banjamin Mendy sot edhe zyrtarisht është prezantuar si futbollist i Mancheester Cityt

Mbrojtësi francez është përkujdesur që ditën e parë, që të tallet me mbrojtësin e Barcelonës, Gerard Pique.

Spanjolli mbrëmë kishte postuar një foto në rrjetet sociale, ku kishte shkruar: “Qëndron”.

Kjo i ka mjaftuar Mendyt, i cili ka postuar lajmin për transferimin e tij në City dhe ka shkruar: “Nënshkrova”