Douglas Costa tashmë është në Itali, ku do të transferohet te skuadra e Juvetusit

Anësori brazilian i Bayern Munichut, Douglas Costa dhe e dashura e tij kanë arritur në Itali, para se lojtari të nënshkruajë me Juventusin.

Costa nesër në mëngjes do të kryej testet mjekësore dhe më pas do të nënshkruaj kontratë pesë vjeçare.

Yllin brazilian do të huazohet për një sezon për 6 milionë euro me të drejtë blerje vitin tjetër për 40 milionë euro.

Costa do të jetë transferimi i dytë i Juventusit, pas sulmuesit të Sampdorias, Patrick Schick