Jonida Maliqi është një nga figurat më të njohura të skenës shqiptare, duket se nga sotkandemrarre nje vendim te rendeishem per regjimin e jetes.

Ajo është nënë e një djali Dan, frut i dashurisë dhe martesës disa-vjeçare me partnerin, por që pak kohë më parë mediat njoftuan për një divorc mes tyre. Aktive në rrjetet sociale këngëtarja ka postuar një foto në Instagram mbi një peshoreje që shënon 62.3 kilogram. Pavarsisht se kjo është një shifër mes peshës ideale për fizikun e këngëtares, sërish Jonida ka vendosur të nisë dietën. ‘Fillon sot’ ka shkruajtur ajo.