Moti sot pritet të jetë me diell dhe i ngrohtë me vranësirave të moderuara dhe me erë të lehtë nga drejtime të ndryshueshme. Pasdite dhe në mbrëmje në shumë vende pritet mot jostabil me rreshje të shiut dhe stuhi të mundshme.

Temperatura e mëngjesit do të shkojnë nga 16 në 23 gradë, ndërsa gjatë ditës prej 31 deri në në 40 gradë. Nga e hëna moti pritet të jetë kryesisht i ndryshueshëm dhe i freskët me shi lokal.