Tre persona kanë vdekur në vendin e ngjarjes, tek rrethi i madh në hyrje të Prishtinës, ndërsa dy të lënduar rëndë janë dërguar në Klinikën Emergjente në QKUK. Njëra prej tyre ndërroi jetë në QKUK, nga plagët e marra nga aksidenti që ndodhi në mesnatë në kryeqytet.

Të katër viktimat dhe i lënduari janë të të njëjtës familje, nga Vitia.

Sipas mjekut Rexhep Gjyliqi, gjendja e të lënduarit 17 vjeçar është e rëndë pasi që ka pësuar lëndime të brendshme të mushkërive, thyerje te brinjëve, kërdhokës dhe disa lëndime të tjera.

TV 21 ka sjellë pamjet e fundit nga vendi ku ndodhi aksidenti mbrëmë pasmesnate.