Një zjarr i madh ka rënë në një kompleks apartamentesh në Massachusetts, SHBA. Raportimet që vijnë nga atje, sjellin një pamje vërtetë të frikshme të situatës.

Flakët mësohet se janë përhapur edhe në zonën përreth duke shkrumbuar çdo gjë. Zjarri ka rënë që në orën 03:25 minuta të mëngjesit (me orën lokale në Massachusetts) raporton Fox25.

Zjarrfikësit ishin njoftuar në orët e para të mëngjesit dhe brenda 5 minutash ndodheshin në vendin e ngjarjes, duke ndërhyrë. Lufta me flakët ka zgjatur disa orë.