Bali është një prej destinacioneve më të njohura ku emra të rëndësishëm kalojnë pushimet e verës, kjo edhe për shkak se ky vend është i mbushur me plazhe tropikalë, shkëmbinj nënujorë me ngjyra koralesh si dhe shumë vende kulturore.

Në këtë vend ka zgjedhur t’i kalojë pushimet edhe ish-presidenti i Sh.B.A-ve Barack Obama së bashku me familjen në rezidencën e rezervuar prej tij.

Resorti kap shifrën e 2.500 dollarëve për një natë.

Former US president Barack Obama (2nd L), his wife Michelle (3rd L) and his daughters Sasha (front C) and Malia (2nd R) go rafting at Bongkasa Village in Badung on Bali island on June 26, 2017.
Barack Obama kicked off a 10-day family holiday in Indonesia that will take in Bali and Jakarta, the city where he spent part of his childhood, officials said on June 24. / AFP PHOTO / STR (Photo credit should read STR/AFP/Getty Images)