Një nënë dhe fëmija i saj 6 muajsh mund të thonë me krenari se kanë bërë foto me ish Presidentin e SHBA-s Barack Obama.

Përderisa ishte duke pritur në aeroportin e Alaskës, Jolene Jackinsky e cila ndodhej në Alaskë për pushime, kishte parë një person që i ngjasonte Obamës.

Ajo ka thënë për Harpers Bazzar, se teksa i afrohej çdo herë e më shumë ë kuptonte se person që ishte ulur ishte vet ish -Presidenti Amerikan, Barack Obama.

Ai menjëherë kishte kapur beben e saj 6 mujorshe duke pyetur atë se kush është kjo bukuroshe. Pasi kanë biseduar rreth 5 minuta për fëmijët, Obama kishte pranuar të bënte foto me ta, te cilat Jolene nuk ka ngurruar t’i postojë në rrjetet sociale, duke e quajtur si një prej momenteve më të paharruara për të.