Ai mund të quhet padyshim autogoli më i bukur i të gjitha kohërave. U shënua në Zvicër në ndeshjen mes Pully dhe Renens.

Adrien Gulfo, një mbrojtës i skuadrës mike merr një top të lartë në zonë dhe vendos ta largojë me akrobaci, por roveshata përfundon në rrjetë pas krahëve të portierit të skuadrës së tij.