Edhe një largim tjetër nga Manchester City.

Sulmuesi Nolito nuk është më pjesë e klubit nga qyteti i Manchesterit.

Ai është rikthyer në La Liga dhe në edicionin e ri do të luajë për Sevillan, përcjellë “Lajmi.net”.

Lajmi është zyrtarizuar nga faqja zyrtare e Sevilas në internet.

Nolito ishte transferuar te City verën e kaluar për 18 milionë euro nga Celta Vigo.