Neymar e pranon se dëshiron që me bashkëkombësin e tij, Paulinhon të luajë në Barcelonë. Mesfushori i Evergrande në Guangzhou mund të transferohet tek “Blaugranat” gjatë tregut të kësaj verë.

“Paulinho është një mik i imi dhe unë dua që ai të luajë në Barcelonë”, thotë Neymar. “Sepse me një lojtar si ai, i cili është edhe një mik, ne do të fitojmë shumë”, ka theksuar ai. Ndryshe, oferta e parë e Barcelonës në vlerë 25 milionë euro tashmë edhe refuzuar nga klubi kinez