Merr fund dilema pasi Neymar largohet nga Barcelona.

Videot më poshtë tregojnë sesi sulmuesi brazilian i ka dhënë lamtumirën stafit dhe shokëve të skuadrës, ndërsa Messi nuk e ka përjetuar mirë largimin e tij, shkruan SYRI.net.

Pas fitores 3-2 përballë Real Madridit, Neymar i ka zgjatur dorën 5 herë fituesit të “Topit të Artë” i cili nuk mundi ta shikonte dot në sy largimin e tij..

Neymar ka befasuar të gjithë pasi në fund është larguar duke marrë me vete dy fanella të bardha që ende ngelin mister.

Raportimet e fundit nga Spanja bëjnë me dije që dy klubet kanë arritur marrëveshjen dhe sulmuesi brazilian sezonin e ardhshëm do të veshë fanellën e Paris Saint Germain e cila do të paguajë klauzolën e lirimit të lojtarit me vlerë 222 milionë euro.

 

Global