Brodeci ka pritur me lot dhe mall bashkëfshatarët e tyre që u liruan pasi vuajtën 10 vite burg. Ata sot e kësaj dite deklarohen të pafajshëm dhe thonë se kanë qenë viktima të një procesi të montuar politiko-gjyqësor.

“Vetëm shpirti im e din si i kam kaluar këto vite pa djalin”, ka thënë për Art Channel nëna e njërit prej të arrestuarëve që u liruan dje.

Pas dalje nga burgu ata nuk e dinë se si të vazhdojnë me jetën e tyre, sepse ndihen gati të pa aftë pa punë, përderisa patjetër duhet të përkujdesen për familjet.

PAS 10 VITEVE LIROHEN TË BURGOSURIT E BRODECIT

PAS 10 VITEVE LIROHEN TË BURGOSURIT E BRODECIT

Gepostet von Klan Macedonia Television am Mittwoch, 12. Juli 2017