La Liga ka ndryshuar datat e Superkupës së Spanjës ndërmjet Real Madridit dhe Barcelonës

Fillimisht datat 11 dhe 14 gusht ishin caktuar për dy ndeshjet e Superkupës së Spanjës ndërmjet Real Madridit dhe Barcelonës.

Skuadra madrilene ishte ankuar, për shkak se me 8 gusht luan kundër Manchester Unitedit në Superkupën e Evropës.

Këtë ankesë e ka marrë parasysh La Liga, që ka vendosur që ndeshjet e Superkupës së Spanjës të zhvillohen me 13 dhe 16 gusht, shkruan Mundo Deportivo.

Madje për këtë nuk është pyetur fare skuadra e Barcelonës