Vogëlushin Noel nuk ka mundur t’ia dalë me sëmundjen e rëndë.

Noeli ishte i shtruar në spital prej një kohe të gjatë, por ka humbur jetën tragjikisht ditën e sotme. Lajmi bëhet i ditur nga moderatorja dhe aktivistija Albana Osmani.

“ NOEL DO SHIHEMI PERSERI ATJE KU TI JE SOT NE QIELL, #tijenjeengjell”-shkruan ajo krah fots së vogëlushit.

Albana Osmani është iniciatorja e një kauzës, e cila ka si qëllim mbledhjen e fondeve nga aktivitetet e ndryshme nën logon e lulediellit, për të ndihmuar fëmijët e prekur nga sëmundjet e gjakut, të cilët janë shtruar dhe trajtohen pranë shërbimit të onkohematologjisë pediatrike pranë QSUT