Ajo ka fituar një numër të madh fansash me rolin e saj si Missandei, këshilltarja e besuar e Daenerys Targaryen dhe shërbëtore e përkushtuar në serialin e famshëm “Game Of Thrones”.

Por Nathalie Emmanuel rrëmbeu vëmendjen e të gjithëve në episodin e së dielës, ku iu dha të gjithëve hapësirë të shfryejnë imagjinatën përmes dramës së saj, shkruan DailyMail, transmeton Telegrafi.

Kjo pasi ajo u shfaq në një skenë të fortë dashurie, në të cilën karakteri i saj ishte i përgatitur t’i jepte lamtumirën një luftuesi eunuk.

Bukuroshja 28 vjeçare i hoqi të gjitha para bashkë-aktorit në film, Jakobi Anderson, i cili luan krejtësisht i zhveshur në momentin intim të personazheve.

Skena në mes të dy personazheve ishte më shumë se një ‘ngritje e vetullës’, pasi të gjithë ushtarët e pamposhtur në shfaqje janë kastruar si djem të rinj, duke i penguar kështu ata që të angazhohen në ndonjë marrëdhënie romantike.

Sidoqoftë, gjatë sezonave të fundit të serialit, ishte bërë e qartë se Gruri Grey po zhvillonte ndjenja për ish-skllavin Missandei, e cila kulmoi në skenën e tyre të dashurisë gjatë episodit të dytë, të sezonit të parafundit të serialit.

Ndërsa bashkë-aktori i kërkoi Missandei të mos heqë gjysmën e poshtme të rrobave të tij, pasi ajo vetë e kishte zhveshur lakuriq, por ajo insistonte për të parë të gjithë atë.

Pas disa sekondash duke parë me admirim në interesin e saj të dashurisë, ajo më pas puthi Gray Worm, para se çifti të hynin në shtrat.
Përfundimi i marrëdhënieve të tyre ishte rezultat i mbretëreshës së tyre Daenerys Targaryen që urdhëroi ushtarët e saj të lundronin në selinë e pushtetit të Lannisters në Casterly Rock, ndërsa beteja për shtatë mbretëritë intensifikohet.

Missandei e angazhuar për të ndjekur Nënën e Dragons, të luajtur nga Emilia Clarke, në Landing Mbretit, nuk mund të shohin njëra-tjetrën përsëri për disa muaj.

Në shkurt të këtij viti, ish-ylli i Hollyoaks, Nathalie foli me Grazzi Magazine rreth dashuris së Missandei dhe Grey Worm për njëri-tjetrin, duke thënë: “Është një histori e pastër dashurie që nuk është e korruptuar nga skemat dhe komplotet e çfarëdoshme”.

“Unë mendoj se çka është kaq e bukur për marrëdhënien e tyre është fakti se, nga rrethinat e tyre, ata e kuptojnë mirë njëri-tjetrin, sepse ata kanë ardhur nga një tmerr i tillë.

“Ekziston një pastërti në marrëdhëniet e tyre … ju e dini, si kur keni një çift të moshuar, ata nuk janë domosdoshmërisht duke i hequr rrobat e njëri-tjetrit – dua të them, ata mund të jenë në moshë, më shumë për ta nëse janë – por kjo lloj shoqërie dhe Intimitetit njerëzor, kjo është patjetër ajo që ata ndajnë”, kishte thënë Nathalie Emmanuel.