Pas triumfit në Kupën e Konfederatave me Gjermaninë, Shkodran Mustafi menjëherë ka ngushëlluar bashkëlojtarin e tij të Arsenal, Alexis Sanchez.

Po ashtu skuadra angleze ka përgëzuar Mustafin edhe për triumfin në Kupën e Konfederatave.

“Ne jemi Arsenal”, shkruan Arsenal në Twitter.

“Përgëzime Shkodran Mustafit dhe Gjermanisë për triumfin në Kupën e Konfederatave “Rusi 2017”.