Tashmë ka përfunduar mbledhja e Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së.

Nga ky takim kanë dal të gjithë zyrtarët e LDK-së që ishin të pranishëm, ndërsa kryeministri në largim, Isa Mustafa është prononcuar për media.

Mustafa tha se asnjë deputet i LDK nuk e voton Kadri Beselin për krye parlamentar pasi që vlerësojnë se ai është iniciator i prishjes së koalicionit.

Më tej ai ka shtuar se LDK është e hapur për koalicionin me AAK dhe me NISMA-n jashtë PDK-së./Indeksonline.

T mobile In article [4]