Despacito”, padyshim që kënga e vitit dhe shumë kë e ka ekplisuar. Kjo këngë po dëgjohet edhe në Kosovë, por edhe në mesin e këngëtarëve shqiptarë.

E prej kësaj kënge është “infektuar” edhe reperi kosovar Mozzik. Ai ka sjellë një version pak më ndryshe të këngës në llogarinë personale në Instagram.

Mozzik shihet në veturë bashkë Zzap duke improvizuar një version shqip të “Despacito”, transmeton telegrafi. Ndryshe, klipi i Luis Fonsit dhe Daddy Yankeet deri më tani është shikuar mbi 2.6 miliardë herë në YouTube.