Jose Mourinho nuk ka dashur që ta transferoj Alexandre Lacazetten në Manchester Untied

Tabloidi britanik, The Guardian, ka zbuluar se Manchester United e kishte mundësin të ta transferoj sulmuesin francez, Alexandre Lacazetten.

Por, Jose Mourinho kishte hequr dorë nga transferimi i Lacazettes, i cili më pas u transferua te Arsenali për 53 milionë euro.

Mourinho kishte dyshuar nëse Lacazette do të përshtatej në Premierligë, dhe për këtë ka hequdo dorë nga ish ylli i Lyonit.

Por, trajneri portugez, në fund siguroi transferimin e sulmuesit belg, Romelu Lukaku nga Evertoni për 80 milionë euro.