Futbollisti Matteo Darmian do të mbetet në radhët e klubit anglez. Vendimin është shprehur nga Jose Mourinhos.

Inter dhe Juventus kanë treguar interes në nënshkrimin e tij. Jose nuk dëshiron që lojtari të largohet dhe për këtë mënyrë po mendon për të gjetur një mënyrë blinduese,transmeton Albeu.com.

Sipas TodoMercadoWeb Manchester United do ti ofrojë lojtarit një rinovim kontrate ditët në vazhdim.