Parashikimi i motit për sot do të jetë relativisht me diell dhe temeratura në rënie.

Temperaturat do të jenë më të freskëta se javën e kaluar dhe do të lëvizin nga 14 në mëngjes e deri më 32 gradë celsius gjatë ditës.

Indeksi UV do të jetë nga 8 deri 9 shkallë. Gjatë orëve të pasditës pritet të ketë shi por në zonat malore