Ai nuk hyn në planet e tij, por gjithçka tregon se Alvaro Morata do të fillojë parasezonën nën urdhrat e Zinedine Zidanet dhe jo Jose Mourinhos.

Një vit më parë sulmuesi ishte i lumtur teksa po rikthehej te klubi i Real Madridit, por sot raportohet se ai heshtazi po kërkon të largohet prej Los Blancos.

Megjithatë, sipas burimeve të Marcas, reprezentuesi spanjoll është pajtuar me fatin e qëndrimit te madridlenët.

“Duhet të vazhdoj të luftoj, nuk ka zgjedhje tjetër”, më t’i ketë thënë Morata njëri prej shokëve të kampionit evropian.

Mourinho thuhet se ka qenë në kontakt të përhershëm me të dhe ka bërë gjithçka që është e mundur, por vendimi ka qenë i prerë i Realit që mos të lirohet prej shërbimeve të Moratas.