Alvaro Morata tashmë edhe zyrtarisht është futbollist i skuadrës së Chelseat

Real Madrid dhe Chelseat tashmë kanë njoftuar arritjen e marrëveshjes për sulmuesin Alvaro Morata.

Lojtari menjëherë është larguar nga kampi stërvitor i Realit, për t’iu bashkangjitur lojtarëve të Chelseat, shkruan Marca.

Morata Chelseat i ka kushtuar 80 milionë euro, duke u bërë lojtari më i shtrenjtë në histori të futbollit spanjoll.