Conor McGregor dhe Floyd Mayweather janë përballur sy më sy në konferencën për shtyp të organizuar në Los Angeles.

Ishte Staples Center arena ku të dy boksierët u përballën sy më sy dhe shkëmbyen fjalë të ashpra ndaj njëri-tjetrit.

Ofendime, thumbime dhe fjalë të ndryshme nuk munguan në këtë konferencë, teksa u desh ndërhyrja e ekipeve të të dy boksierëve për të evituar një përplasje fizike gjatë konferencës.

Dueli mes Mayweather dhe McGregor do të zhvillohet më 26 gusht në MGM Grand Arena në Las Vegas.