Sonte në emisionin “Zonë e Lirë” është zbuluar një sekret i frikshëm mbi jetën e një prej modeleve më të njohura të momentit në Shqipëri.

Bëhet fjalë për bukuroshen Aurela Hoxha, e cila nëpërmjet një rrëfimi të bërë për Arian Çanin, ka zbuluar se kur ishte në moshën 5-vjeçare ka tentuar të mbytet në lumë për shkak të një pakënaqësie të moment me mamanë e saj, shkruan Syri.

Një natë mamaja e Aurelës iku që të flinte të shoqe. Por kjo gjë e mërziti shumë Aurelën, sa që mori vendimin radikal për t’u mbytur në lumin pranë

“U nisa, por më kthyen në mes të rrugës. Ishte vetëm hera e parë dhe e fundit qe e kam tentuar. Ishte vetëm kërcënim, pasi kërcënime të tilla bëja herë pas here”, u shpreh vetë Aurela duke konfirmuar gjithçka dhe duke dhënë më shumë detaje mbi atë se çfarë kishte ndodhur në të vërtetë.