Sofia Magerko, 16-vjeçare ka ndërruar jetë pas një aksidenti në komunikacion.

“Miss Ukraina 2016” Magerko ishte duke vozitur veturë sportive luksoze kur me shoqen 24-vjeçare, Daria Medvedeva humbën kontrollin mbi veturën dhe ra në humnerë.

Sofia Magerko dhe Daria Medvedeva

E gjithë ngjarja është transmetuar live në rrjetet sociale pasi që dyshja komunikonte me fansat përmes platformave të Internetit, transmeton Telegrafi.

Mjeko-ligjorët kanë konstatuar se bukuroshet kishin konsumuar shumë alkool edhe gjatë vozitjes me veturë.

Ndryshe, Sofia është dashur të përfaqësojë shtetin ukrainas në garat ndërkombëtare të bukurisë. /Telegrafi/