Edhe emri i Mimoza Shkodrës së fundmi po lakohet shpesh në media.

Janë projektet e saj muzikore për të cilat shkruhet shpesh por këtë herë nuk u përjashtua mundësia të flitej për një lidhje të mundshme mes saj dhe Seldi Qalliut.

E sa i përket kësaj, në një intervist për Prive, Mimoza ka mohuar një gjë të tillë.

”Mimoza fatkeqësisht është ende vet edhe mezi po pres me ardh aj moment me thane që jam. Në lidhje se jom lodh tu thanë sjom, sjom, sjom… unë nuk e di pse kan shkru ka e kanë marrë, une Seldin e kam një koleg, shumë mik të afërt. Dmth nuk ka kurgjo të vërtetë’’, ka thënë ajo.