Milan dhe Genoa kanë arritur marrëveshje për huazimin e mesfushorit italian, Andrea Bertolacci.

26-vjeçari nuk bënte pjesë në planet e trajnerit Vincenzo Montella, pas një sezoni të vështirë me dëmtime dhe paraqitje të dobëta.

Bertolacci është lojtari i dytë i Milanit që kalon në Genoa, pas mesfushorit tjetër Andrea Pioli.

Bertolacci para dy viteve ishte transferuar në Milano për 20 milionë euro nga Roma, skuadër e cila fillimisht e kishte blerë nga Genoa për 8.5 milionë euro.