Milan ka mposhtur Luganon 4:0 në ndeshjen e parë miqësore të kësaj vere

Skuadra e Milanit ka shënuar fitore në ndeshjen e parë miqësore, duke mposhtur në udhëtim Luganon me rezultat 4:0.

Golat për Milanin në këtë takim i shënuan Cutrone, Crociata, Sosa dhe Gomz.

Në këtë ndeshje për Milanin debutuan edhe transferimet e reja si Musachio, Rodriguez, Kessie, Calhanoglu dhe Borini.


Lugano (Sui) 0-4 AC Milan (Ita) 11.07.2017 by Football–Live


Lugano (Sui) 0-3 AC Milan (Ita) 11.07.2017 by billiemccarroll


Patrick Cutrone Goal HD – Lugano 0-1 AC Milan… by taftadarka2016