Ajo është një nga aktoret më të dashura të ekranit shqiptar dhe gjithashtu një nga më sensualet.

Aktorja bukuroshe Olta Gixhari ka festuar ditën e saj të  lindjes dhe është shfaqur më në formë se kurrë. Përmes një video në rrjete sociale ajo nuk ka harruar të falenderojë ndjekësit e saj.

Gjithashtu e veshur me një fustan të bardhë me një dekolte mjaft të hapur Olta dukej më seksi se asnjëherë më parë.

Gjithashtu ajo ka zbuluar se këtë vit ditëlindjen e ka kaluar me motrën e saj, ndërkohë që prej kohësh tashmë aktorja nuk është në një lidhje dashurie, që pas ndarjes nga i dashuri i saj 23-vjeçar, Xhek Nasufi