Kylian Mbappe, ylli i Monacos, gjatë kësaj vere mund të ndërroj skuadrën

Paris Saint-Germain dhe Monaco kanë filluar bisedimet për transferimin e Kylian Mbappe në Parc des Princes, shkruan e përditshmja sportive franceze “L’Equipe”.

Pronari i PSG-së, Nasser Al-Khelaifi dhe homologu nga Monaco, Antero Henrique janë në kontakt në lidhje me angazhimin e Mbappes nga skuadra nga Parisi.

Por, Paris Saint-Germain nuk do ta ketë të lehtë ta transferoj yllin e ri të Francës, pasi për të para të majme kanë ofruar edhe Arsenal e Real Madrid.