Për Mariah Carey duket se format nuk janë më si ato më parë. Ylli amerikan ka interpretuar në “Caesar’s Palace” të Las Vegasit, me një veshje ‘body’ shumë të guximshme dhe të prerë, me një dekolte të thellë, duke u shfaqur më “e bollshme” se zakonisht.

Ajo ka kënduar sukseset e saj pa shumë lëvizje, duke i lënë balerinëve detyrën për të animuar koreografitë…

Edhe pse është në moshën 47-vjeçare, këngëtarja nuk ka pasur frikë të shfaqë format e saj të rrumbullakëta, duke treguar se ndihet krenare për fizikun e saj.

Në ueb, shumë ndjekës e kanë akuzuar se ka ofruar një interpretim plot ‘dembelizëm’ dhe pa finesë. Dhe kështu, videoja ku Carey kërcen pa shumë entuziazëm, është bërë virale.