Real Madrid dhe Manchester United janë duke luajtur në këto momente në kuadër të International Champions Cup. Rezultati deri tani është 0-0.

Rastin më të mirë kishin “Djajtë e Kuq”, por gjuajtjen e fuqishme të Lingard e ndali Navas.

United po luan në këtë ndeshje pothuajse me lojtarë zëvendësues, derisa Real Madridi ka pothuajse gjithë ekipin dhe mungojnë vetëm Ramos, Casemiro e Ronaldo.