Dje (18 korrik) rreth orës 11, në rrugën rajonale Shkup-Tetovë ka ndodhur aksident në komunakicion me pjesëmarrjen e një automjet të pasagjerëve “Golf” me targa të Tetovës, i drejtuar nga F.A (60) nga Dobroshti dhe çiklisti M.R 30-vjeç nga Saraqina.

biÇiklisti i lënduar me të njëjtin automjet është transferuar në spitalin e Tetovës ku pas ndihmës mjekësore është liruar në shtëpi.

Pas inspektimit në vendin e ngjarjes policia do të përcakton shkakun e aksidentit, rrethanat në të cilat ka ndodhur dhe çdo gjë tjetër./TetovaSot/