Philippe Coutinho është futbollisti më i mirë i Liverpoolit dhe për këtë thuajse askush nuk dyshon.

Por gjiganti anglez mund ta humbasë yllin e tyre pasi për të po insiston skuadra e madhe franceze Paris Saint Germain.

Mediat angleze kanë raportuar se Paris Saint Germain ka dërguar një ofertë marramendëse për brazilianin.

PSG ka ofruar 83 milionë euro për transferimin e Coutinhos në ‘Parc De Princes’, por duket se ka dështuar edhe njëherë të bind Liverpoolin.

‘The Reds’ kanë refuzuar edhe njëherë ofertën e ish-kampionëve të Francës pasi nuk duan ta humbasin lojtarin e tyre më të mirë.

Gjithsesi në garë për reprezentuesin brazilian mbetet edhe gjiganti spanjoll Barcelona.

25-vjeçari ka kontratë me Liverpoolin deri më 30 qershor të vitit 2022.