Liverpooli dhe Arsenali janë në kontakt me mesfushorit anësor të Real Madridit, Lucas Vazquez.

Mesfushori spanjoll po peshon të ardhmen e tij në Real pasi humbi garës për të zënë një vend titullari në sezonit të kaluar.

Sipas Don Balon, Liverpooli dhe Arsenali kanë regjistruar interesimin e tyre me agjentët e Vazquezit.

Për momentin, mesfushori nuk ka kërkuar ndonjë largim, edhe pse gjërat do të ndryshojnë nëse Reali nënshkruan një anësor të ri.

Nëse ai duhet të largohet, Vazquez do të favorizonte një transferim në Angli përpara qëndrimit në La Liga.